İmplant Konya ve İmplant Fiyatları Konya Hakkında Bilgi

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Konya’da implant konusunda bilgi almak için panoramik röntgen çektirip çene yapısı incelenmelidir, implant konusunda uzman hekimler tarafından incelendikten sonra hastanın tedavi süreçleri ve fiyatlandırma ile ilgili bilgilendirme muayehanede yapılmaktadır. Böylece hastalar implant yaptırmadan önce bilinçlenmesi sağlanmış olur.

Bunun için yapmanız gerekenler;

Tam çene röntgeninizi çektirin,
İstediğiniz tedaviyi doktorunuzla karışılıklı olarak istişare edin
İmplant tedavisine başlayın,
İmplant yaptırdıktan sonra doktorunuzdan implant operasyonu sonrasında temizliği, bakımı, özeni konusunda bilgi alarak implantlarınıza iyi baktığınızdan emin olun.

implant Tedavisinin Süreci Nedir?

Genel olarak, ilk muayene , operasyon ( 1-3 saat ), 1 hafta sonrasında dikişlerin alınması ( 10 dakika ), 3 aylık implant titaniumun çene kemiğine kaynaması ve 3 ay sonrasında protez dişinizin entegresi ( 1 hafta ) şeklinde ortalama 3 ay süren bir süreçtir.

Üst Kaplama Atakum Zirkonyum ve Porselen Olarak Fiyat ve Farkları Nelerdir?
Merkezimizde, üst yapılarda hem Atakum Zirkonyum, hem porselen çalışmalar yapsakta hastalarımıza tavsiye niteliğinde her zaman Atakum Zirkonyum diş önermekteyiz. Nedeni olarak metal destekli porselenlerin bir kaç yıl ilerisinde diş etlerinde oluşturduğu efeksiyonlar ve buna bağlı çıkacak sorunlar, Atakum Zirkonyum dişler ise bu şekilde geri dönüşler gözlenmemiş daha ağız içi için daha başarılı olduğunu ispatlamıştır.

İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

Çene kemiğine yerleştirilen ve titanyum maddesinden yapılan, çiviye benzer bir materyalin, çene kemiğine uyumu ile yapılan implant tedavisi son zamanlarda sıklıkla adından söz ettirir olmuştur.

Birçok diş hekimi tarafından yapılan bu uygulama hem son derece sağlam olmakta hem de estetik durmaktadır. Tekniğine ve ağız içindeki durumuna göre doğru yapılan ve implant’ın çene kemiğine uyumu esnasında, herhangi bir bakteri ve mikrop yerleşmediği sürece implant bir ömür boyu kullanılabilir.

İmplant girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olduğu için kemiğin içine tamamen girer ve iki ay ile altı ay arasında bir sürede uyum sağlar. İmplant yaptırmak isteyen ancak imlantın ömrü ne kadardır diye merak eden hastalar, doğru ve steril olarak yapılan tedavinin bir ömür boyu kullanılabileceğini bilmeleri gerekmektedir.

Günümüzde eksik dişlerin yerine yapılabilen implant tedavileri son derece yaygınlaşmıştır. Yeme fonksiyonuna göre ağzın farklı yerlerine yapılan bu yöntem, diş hekimlerince, diş hekimlerinin uygun gördüğü takdirde yapılmalıdır.

İmplantın ömrü ne kadardır sorusunun cevabını merak edenler, implantın oldukça sağlam ve doğala yakın bir tedavi olduğunu bilmeliler. Tedavinin çok dikkatli bir şekilde yapılması gerek. Çünkü implantı sonradan çıkarabilmek mümkün değildir.

Eğer çıkarılması gerekirse de, bu ancak kemiğin kazınması ile mümkün olur bu da çenenin kemik yapısını zedeleyebilir. Büyük sorunlara yol açabilir.

İmplant Konya ve İmplant Konya Fiyatları

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Travma, diş eti hastalığı ve çürük gibi çeşitli nedenlerden dolayı doğal dişlerini kaybetmiş hastaların; titanyum veya seramik esaslı yapay köklerin çene kemiğine yerleştirilmesi ve üzerlerine sabit ya da hareketli protezler yapılmasıyla hastanın diş eksikliğinin giderildiği bölümümüzdür.

İmplant nedir?

Diş implantı, diş kökü yerine kullanılan titanyumdan yapılmış silindirik ve / veya konik şeklinde olan yapay diş köküdür .

Neden implant tedavisi yapılır?

Tek diş eksikliklerinde,
Tek veya çift tarafında arka dişlerini kaybetmiş hastalarda,
Az sayıda kalmış doğal dişlere destek olmak amacıyla,
Tüm doğal dişlerini kaybetmiş hastalarda implant uygulanmaktadır.
İmplant tedavi süresi ne kadardır?
İmplant uygulanması planlanan hasta, klinik ve radyografik tetkiklerden geçirilir. Bu incelemeler sonucunda uygulanacak implantın tip, çap ve boyuna; daha sonra protez tipine karar verilir. Bu doğrultuda farklı implant ve protez tiplerine bağlı olarak tedavi süresi değişebilmektedir. Tedavi süreci denilen, implantların kemiğe kaynaşma süreci kişiden kişiye ya da uygulanan bölgeye göre farklılık gösterir. Bu dönem iyileşme dönemi olarak adlandırılır ve hastanın dişsiz kalmaması için geçici bir protez yapılır. İyileşme dönemi tamamlandıktan sonra protez aşamasına geçilir ve planlanmış sabit ya da hareketli protez hastaya takılır.

Konya’da implant tedavisi ve implant fiyatları için bizimle görüşmeden karar vermeyin.

Konya Ağır Diş ve Çene Cerrahisi

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, toplumdaki tüm bireylerin ağız, diş ve çene bölgelerindeki sert ve yumuşak dokuların hastalıkları, yaralanmaları ve bozukluklarının düzeltilmesi için gerekli tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayan uzmanlık alanıdır. Çalışma kapsamı içinde;

Dişlerin normal ve cerrahi çekimleri,
Gömülü diş çekimleri,
Diş implantları ve zigomatik implant uygulamaları,
Çene kist ve tümörlerinin tanı ve tedavileri,
Protez öncesi cerrahi düzeltmeler,
Sinüs tabanı yükseltme işlemleri,
Kemik kalınlaştırma ve yükseltme operasyonları,
Diş ve destek doku yaralanmalarının tanısı, tedavisi ve uzun dönem takibi,
Çene kırıklarının konservatif ve cerrahi tedavileri,
Ortognatik cerrahi operasyonlar,( Çene ilişki bozukluklarının )
Çene eklemi hastalıklarının, konservatif ve cerrahi tedavileri,

DİŞ ÇEKİMİ NEDİR ?

Günümüzde bilimin ve teknolojinin gelişimi ve bunların diş hekimliğine katkıları sayesinde öncelikle tedavi etme ve dişi ağızda tutmak hedeflenmektedir. Diş çekimi, dişin kemikteki soket denilen yuvasından uzaklaştırılması işlemidir.

Gömülü diş çekimi nedir?

Gömülü 20 yaş dişlerinin problem olmasının nedeni; evrimsel olarak bu dişe ihtiyaç kalmaması ve gittikçe çenelerimizin küçülmesidir. Çenelerimiz küçüldükçe 20.yaş dişleri kendine yer bulmak için zorlanmakta ve dolayısıyla diğer dişler gibi çıkamamaktadır. Kendine yer bulamayan 20.yaş dişleri öndeki dişi ittirerek baskı yapmakta ve bu da çapraşıklığa neden olmaktadır. Ayrıca çok geride olmaları ve etraflarındaki diş etinin normal anatomik yapıda olmamaları nedeniyle kolayca iltihaplanabilmektedirler.

Çene Tümörleri ve Kistleri

Çenelerde dişten kaynağını alan veya almayan çeşitli tümörler ve kistler görülmektedir. Bu hastalıkların tanısı için küçük bir parça alınarak histopatolojik tanı konur. Buna göre hastalığın tedavisi yapılmaktadır.

Çenelerdeki kistler çoğu kez diş kaynaklıdır. Diş kökü etrafında oluşabilen bu kistler tedavi edilmezlerse büyük boyutlara ulaşabilirler. Kök ucunda kisti olan hastalarda dişin çekilmesi tedavi için yeterli değildir. Diş çekilip kist kemik içinde bırakılırsa bu kist büyümeye devam ederek büyük hacimlere ulaşmaktadır. Bunun sonucunda ise çok sayıda dişin de çekiminin gerektiği bir durum ortaya çıkabilir.

Protez öncesi Cerrahi Düzeltmeler nedir?

Preprotetik cerrahi, kaybedilen alveolar kemik konturlarını tamamlayarak ve yumuşak dokuyu düzelterek, protez yapımı öncesi destek dokuları ideal hale getirmektir. Preprotetik cerrahi sonrası, protez yapımına uygun ideal bir ağız ortamı yaratılmak istenir.

Kemik Tozları & Sinus Yükseltme İşlemi Nedir ?

Kemik tozları, kemik greftleri olarak da isimlendirilen biyolojik olarak uyumlu materyallerdir. Kemik tozları, çeşitli nedenlerle kayba uğramış olan kemik dokusunun tamamlanması amacıyla kullanılırlar. Bu tozlar, hem bölgedeki iyileşmeyi hızlandırır, hem de kemik hacminin artmasına yardımcı olur. Kemik tozları, hayvan veya insan kaynaklı ya da sentetik olabilir.

Sinüsler, elmacık kemiği ile üst çenedeki azı dişlerinin kökleri arasında bulunan anatomik boşluklardır. Halk arasında bilinen sinüzit, bu boşlukların iltihaplanmasıdır.

Sinüslerin alt sınırı, kemik erimesine ve üst çenedeki azı dişlerin çekilmesine bağlı olarak aşağıya doğru sarkabilmektedir. Kemik yüksekliğinin azalması, bu bölgeye implant yerleştirilmesini engeller.

Sinüs yükseltme işleminde, sinüsün tabanına kemik tozları yerleştirilerek kemik yüksekliğini arttırılır ve bu alan, implant uygulamasına hazır hale getirilir.

Sinüs yükseltme ve kemik tozu ilavesi işlemleri uygulandığında, implantın kemikle kaynaşması için öngörülen bekleme süresine 6 ay daha eklenmektedir.

Konya Ağız Diş ve Çene Cerrahisi’ne başvuran hastalarımızın ilk muayeneleri, tanı ve tedavi planlaması uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Tanı için ek görüntüleme gerektiğinde hastalarımıza gerekli görülen radyografiler çekilmektedir. Hastamızın tedavi planlaması tamamlandıktan sonra, gereksinimi olan tedavi işlemleri için randevu verilmektedir.

Diş tedavilerine fiziksel ve/veya zihinsel engeli nedeniyle uyum gösteremeyen, diş hekimi korkusu olan, kooperasyon kurulamayan, sendromu bulunan hastalarımızn tedavileri hastanemiz bünyesinde bulunan günübirlik ameliyathanede intravenöz sedasyon ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu tedaviler bir anestezi uzmanı ile ağız, diş ve çene cerrahı tarafından ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir.

Tedavisi tamamlanan hastalarımızın gereksinimlerine göre hekiminin uygun gördüğü belirli periyodlarda kontrol seansı oluşturularak tedavi takibi yapılmaktadır.

Önemli Not

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

“Günümüzde insanlar yediği, içtiği, giydiği vs. kısaca hayatının birçok noktasında doğal ve organik olanın peşinde koşarken sadece gülüş tasarımı estetik adına doğal olanı bozması ya da deforme etmesi ne kadar mantıklı?” Dr. Dt. Mustafa Günbaş

Bugünlerden hastalardan en fazla gelen soru implant ücreti ne kadar? sorusu. Hastalarımızın bilmesi gereken en önemli husus hekimlerinden satın aldıkları şeyin implant malzemesinin kendisi değil onun çeneye uygulanması ve üzerine yapılacak protezdir. Bu sebepten öncelikle implant fiyatını sormak yerine implantı uygulayacak hekim ve tecrübesi, sterilizasyon şartları … gibi hususları sorgulamalıdır.

Dr. Dt. Mustafa Günbaş

Konya’da implant yapan yerler ve Konya implant fiyatları

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

İmplant fiyatları her yıl açıklanan kemik içi implant diş fiyatının üstüne seçeceğiniz implant markasının belirlediği fiyatı toplamanız ile bulunur.

İmplant fiyatları kliniğimizde her zaman türk diş hekimleri birliğinin açıkladığı kemik içi implant fiyatları tarifesi üzerinden hesaplanır o yüzden fiyat politikamız şeffaf ve hesaplanabilirdir.

İmplant Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar Oldu?

Türk diş hekimleri açıkladığı yeni fiyatlar çerçevesinde kliniklerin uyması gereken implant fiyatları 2021 yılı için implant materyali hariç 2070 tl dir ve buna seçeceniğiz implant markasının belirlediği implant materyali eklenebilir.

Türk Diş Hekimleri Odasınca Açıklanan İmplant Fiyatları
İmplant Fiyatları KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant fiyatları TL
Sert doku greftleme ( Kemik Tozu ) TL
Overdenture Protez TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama ) TL
İmplant Çıkartılması 540 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) TL
Diş Çekimi TL
İmplant Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar Olacak?
Örnek vermek gerekirse implant fiyatları 2021 yılı için ….. tl + (x marka implant materyalı xxx tl) Toplam 1 implantın maliyeti : ….. tl + implant materyali + zirkonyum kaplama ücreti olacaktır.

2021 yılının sonuna kadar uygulanması gereken yasal ve güncel tarifesi aşağıdaki gibidir. Ayrıca diğer diş tedavileri için tdb tarifesini inceliyiniz.

implant fiyatlarına kdv dahildir, zirkonyum ve implant metaryal fiyatları dahil değildir yasa gereği kliniğe danışmanız gerekir.

KONYA İMPLANT KONUNUSUNDA BAŞLI HİZMETLERİMİZ

konya implant fiyatları
konya implant yorumları
konya implant merkezi
konya implant tedavisi
konya implant yapan hastaneler
konya implant ücretleri
koklear implant konya
konya implant tavsiye
konya implant yapan yerler
konya implant diş fiyatları
konya implant diş
konya da implant
implant direct konya
konya hastane implant fiyatları

Konya İmplant Fiyatları 2021

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

İmplant, çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. İmplant fiyatları genellikle kullanılan malzemeler nedeniyle değişiklik göstermektedir.

İmplant diş kimlere yapılabilir?

implant dişGenel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireyler implant tedavisinde yüksek başarı oranına sahiptir. Bazı durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli olmaz. Eğer kemik kaybı fazla ise, ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanarak implantlar yerleştirilebilir

İmplant Fiyatları 2021 Güncel Fiyatları

İmplant fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalı. Her Sene implant fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir.Belirlenen İmplant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayene gerekmektedir.

2021 Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen İmplant Diş Fiyatları

2021 Yılı İmplant Fiyatları Aşağıda Görebilirsiniz.

✓ Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)
Kdv Dahil …… TL

✓ Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç)
Kdv Dahil …… TL

✓ Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)
Kdv Dahil …… TL

✓ İmplant Çıkartılması
Kdv Dahil …… TL

✓ Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )
Kdv Dahil …… TL

✓ Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )
Kdv Dahil …… TL

✓ Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )
Kdv Dahil …… TL

✓ Diş Çekimi
Kdv Dahil …… TL

✓ Gömülü Diş Çekimi
Kdv Dahil …… TL

İmplant Fiyatları 2021 Yılında Ne kadar?

Konya İmplant fiyatları implant markasına göre farklılık arz etmektedir. Yerli implant fiyatları: İstanbul’da tek diş için implant fiyatı diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. En uygun implant fiyatını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa dahi diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar. Kliniğimizin ithal implant fiyatı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir.

Bu konuda yeterli tecrübesi olmayan bir hekime veya sadece reklam politikası ile hastalara hitap eden hastanelerin aynı ürüne ve hizmete uyguladıkları iki/üç katına varan fiyatlarla tedavinizi yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Konya Diş Kliniği’mizin güncel tek diş implant fiyatları öğrenmek isterseniz aşağıdaki yöntemlerden biri ile bize şimdi ulaşabilirsiniz.

KONYA YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Yukarıda bahsedildiği üzere pek çok implant markası olduğunu söylemeliyiz. Uzun zamandır başarılı bir şekilde kullanılan implant tedavisi tüm dünyada bu konuda bir hareketlenmeye sebep olmuştur. Türkiye’de bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli bir implant markası kurmuştur. Bu yerli implant markası yaklaşık olarak 10 yıldır bu konuda çalışmalarını devam ettirmekte ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

İmplant Tedavisi Konya – Randevu

Konya’nde implant tedavisi yapan yerler arasında öncelikle 28 yıllık tecrübesi ile hizmet vererek fark yaratan Konya Diş Hastanesi nde tedavi olmak için aşağıdaki yöntemlerden biri ile muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Artık siz de eksik dişlerinizi geç olmadan tamamlatın.

İmplant Tedavisi Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Operasyon sonrası 2 saat boyunca herhangi bir şey yemeyiniz, içmeyiniz. İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınınız ve sadece yumuşak, soğuk yiyecekler (soğuk püre, süt ürünleri ve dondurma) tüketiniz. İlk hafta sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınınız.

Operasyon sonrasında pıhtılaşmayı başlatmak ve kanamayı durdurmak için yumuşak, steril bir tampon ile yumuşak baskı uygulanması önerilmektedir.

İlk 24 saat tükürükte kan görülmesi mümkündür-normal bir durumdur. Hatta sabah uyandığınızda yastığınızda kan izleri implant dis beyazligigörebilirsiniz. İlk 24 saat, yara bölgesinin iyileşme sürecinin başlaması için tükürmeyiniz ya da ağzınızı çalkalamayınız.
Operasyon akşamı dişlerinizi fırçalamayınız ya da gargara kullanmayınız.

36 saat sonra ağzınızı 2 hafta boyunca günde iki defa ağız gargarası ile ya da tuzlu su (bir bardak ılık suya ¼ çay kaşığı tuz) ile gargara yapılması tavsiye edilir. 1 dakika boyunca gargara yapınız, tükürünüz ve sonrasındaki 30 dakika boyunca herhangi bir şey yemeyiniz, içmeyiniz.

İlk 24 saat sigara içmeyiniz, alkol almayınız. Operasyon bölgesi tamamen iyileşene kadar sigara içilmemesi uygundur.

Eğer diş hekimi tarafından antibiyotik ya da ağrı kesici verildiyse, önerilen şekilde kullanınız​
İlerleyen günlerde operasyon bölgesinde kanama meydana gelirse, steril tampon ya da ıslak çay poşeti ile operasyon bölgesi üzerine baskı uygulayınız​

İlk 2-3 gün operasyon bölgesinde şişkinlikler ya da hematom görülebilir, yanakta ya da göz altında gözlemlenebilir, bir hafta sonra kaybolurlar. İzlerin kaybolmasını hızlandırmak için operasyon alanına

İlk gün boyunca buz uygulanması (5 dakika buz ile uygulama yapılmalı, 5 dakika beklenmeli, bir kaç saat boyunca devam edilmeli) ve ilk 2 gece başınız yukarında olacak şekilde uyumanız önerilmektedir​

Absorbe olan (kendiliğinden eriyen) dikişlerin ağızda 2 hafta kadar kalmaları beklenir ve alınmaları gerekmemektedir. Eğer absorbe olmayan (erimeyen) dikiş var ise diş hekimi tarafından 5-7 gün sonra alınmalıdırlar. Her iki durumda da operasyon sonrasındaki ilk hafta dikiş olan bölgeyi fırçalamayınız.

Herhangi bir problem meydana gelirse ya da herhangi bir sorununuz olursa diş hekiminize danışmaktan çekinmeyiniz.

İlk 24 saat için soğuk uygulaması tavsiye edilmektedir.

Dikişler 7 gün sonra alınmalıdır. Operasyon sonrası iki hafta boyunca günlük iki defa bir dakika boyunca gargara yapılması tavsiye edilmektedir.

Konya Özel Diş Hekimi – Konya Özel Diş Dokturu ve Konya Özel Diş Poliklinikleri

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Özel Safir Ağız Diş Sağlı Merkezinde hasta kabul eden Özel Diş Hekimi Doktor Dt. Mustafa Günbaş’dan ücretsiz muayene için randevu alarak diş tedaviniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • konya özel diş
 • konya özel diş hastaneleri
 • konya özel diş hekimleri
 • konya özel diş hekimi
 • konya özel diş poliklinikleri
 • özel diş hastanesi konya
 • konya özel diş hastanesi fiyatları
 • konya özel dişçi
 • konya özel diş doktoru
 • konya özel diş kliniği
 • konya selçuklu özel diş poliklinikleri
 • konya özel ağız ve diş sağlığı merkezleri
 • konyada özel diş hekimleri
 • konya özel diş doktorları

Konya Diş Doktoru ve Konya Diş Hekimi

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Konya Özel Diş Doktoru ve Konya Özel Diş Hekimi arayanlar için Dr. Dt. Mustafa Günbaş Özel Safir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hasta kabul etmektedir.

 • konya diş
 • ağız diş sağlığı konya
 • ağız ve diş sağlığı konya
 • diş hastanesi konya
 • diş hekimi konya
 • konya agiz ve dis sagligi
 • konya ağız diş sağlığı
 • konya ağız diş sağlığı doktorları
 • konya ağız diş sağlığı hastanesi
 • konya ağız ve diş
 • konya ağız ve diş hastanesi
 • konya ağız ve diş sağlığı
 • konya ağız ve diş sağlığı hastanesi
 • konya ağız ve diş sağlığı hastanesi doktorları
 • konya ağız ve diş sağlığı hastanesi polikliniği doktorları
 • konya ağız ve diş sağlığı polikliniği doktorları
 • konya diş
 • konya diş beyazlatma
 • konya diş doktorları
 • konya diş doktoru
 • konya diş hastanesi
 • konya diş hekimi
 • konya diş hekimleri özel
 • konya diş hekimliği
 • konya diş klinikleri
 • konya diş poliklinikleri
 • konya dişçi
 • konya özel diş hastaneleri
 • konya özel diş hekimi
 • konya özel diş hekimleri
 • konya özel diş poliklinikleri
 • konya safir diş polikliniği
 • konya selçuk diş hekimliği
 • konyada diş hastaneleri
 • özel diş hastanesi konya
 • Konya Nöbetçi Diş Hastanesi
 • Konya Gece Açık Dişçi
 • safir diş kliniği konya
 • safir diş konya

Konya Zirkonyum Kaplama

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Kaplama türleri arasında, son yıllarda belki de en popüler uygulamalardan biri haline gelen zirkonyum diş kaplama tedavileri, estetik açıdan da en başarılı sonuçları verir. Rengi ve dokusu itibarıyla doğal dişe yakın bir görünüm sergileyen zirkonyum kaplamalar, ışık geçirgenliği ve dayanıklılığıyla da ön plana çıkar.

Klasik diş restorasyonları için geçmiş yıllarda kullanılan porselenler, dayanıklık konusunda birtakım dezavantajlar sunabilir. Bu dezavantajların önüne geçebilmek için tasarlanan zirkonyum kaplamalar ise istenilen direnç seviyesine ulaşmıştır. Kaplamalar dayanıklı olmakla kalmayıp aynı zamanda ideal bir geçirgenlik de sağlarlar. Bu sebeple günümüzde, diş kaplamalarında büyük ölçüde zirkonyum materyali tercih edilmektedir. Kaplama tedavisinde kullanılması planlanan materyal ve tedavi sürecinde nihai karar, uzman hekimlere bırakılmalıdır.

Zirkonyum Kaplama

Diş yapılarındaki dayanıklılık, renklerdeki beyazlık ve hassasiyet gibi faktörler, zaman içerisinde değişebilmektedir. Bu değişim yaşa bağlı olacağı gibi beslenmedeki düzensizliklerden ya da bakımdaki eksikliklerden kaynaklanabilir. Alkol ve sigara tüketimi, fırçalamanın göz ardı edilmesi, kontrollere gidilmemesi gibi faktörler, dişler üzerinde negatif etki yaratır. Bunların sonucunda dişler, estetik bir müdahale gerektirir.

Estetik müdahaleler ile dişler eski sağlığına kavuşmakla kalmaz, görünüm itibarıyla da hastayı tatmin eder. Estetik bir görünüm hayat standartlarını da bir hayli etkiler. Zirkonyum kaplama da bu sebeplerden ötürü sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Zirkonyum materyali ile kaplanan diş hem sağlığına kavuşacak hem de görünümü ile doğal dişi aratmayacaktır. İstanbul Smile Center, zirkonyum kaplama tedavisi gerektiren durumlarda da sürecin tamamında, hastanın sağlığı için profesyonel bir süreç yürütür.

Zirkonyum Kaplama Kimlere Yapılır?

Zirkonyum kaplamalar teoride her yaş grubundan insana yapılabilir. Ancak çocukluk ve ergenlik dönemlerinde diş ve diş etleri, gelişimlerini henüz tamamlamaz. Bu nedenle zirkonyum kaplama yapmak için de gelişimin tamamlanması beklenmelidir. Bu da takriben 18 ya da 20 yaşa tekabül eder. Ergenlik dönemini atlatan her birey, dişlerindeki yapısal problemlerden ötürü zirkonyum kaplama için kliniğimize başvurabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2021

Zirkonyum diş kaplama fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte temel bir standarda oturtulmuştur. Diş tedavilerine ilişkin kullanılan teknolojinin yıldan yıla gelişmesi, fiyatların da her yıl güncellenmesine neden olmaktadır.

Zirkonyum Kaplamanın Faydaları

Diş kaplama teknolojileri arasında estetik çerçevede de en yeni ve en kesin çözümleri üreten zirkonyum diş kaplamanın birçok avantajından söz edilebilir. Zirkonyum kaplamaların diğer kaplama tedavilerine göre avantajlı kabul edildiği durumlar, aşağıdaki gibi özetlenebilir:

 • Doğal dişlerin ışık geçirgenliklerine en yakın sonuçlar, zirkonyum kaplama ile alınır.
 • Özellikle tek bir dişe yapılan kaplamalar, dışarıdan bakıldığında dahi anlaşılamaz.
 • İşlem öncesi diğer kaplamalara göre daha az bir kesim işlemi gerektiren zirkonyum, rahat bir tedavi süreci sağlar.
 • Hastaların pek çoğu, metale karşı hassasiyet ya da alerji hissedebilir. Zirkonyum bir yarı metal olmasına karşın alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermemektedir.
 • Kırılganlığı az olan zirkonyum, uzun süre kullanıma uygundur. Zirkonyum kaplama ile dişleriniz, uzun yıllar boyunca sağlıklı yapısını koruyacaktır.
 • Sıcak ya da soğuk gıdalara yönelik bir hassasiyet oluşturmayan zirkonyum, günlük yaşantıda da doğal diş kadar uyumlu bir görünüm sergiler.

Konya Diş Dolgu Tedavisi

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Diş Dolgusu Nedir? Diş sağlığına yönelik bahsedilmesi gereken başlıca konu, beslenmedir. Şekerli gıdalar, asitli içecekler, un ve nişasta bazlı besinler ve sigara, çay, kahve tüketimi sonucu dişlerde zamanla aşınmalar meydana gelir. Bakımın aksatılması, süreci çürük ile sonlandıracaktır. Dişlerde oluşan çürükler uzun süre tedavi edilmezse ve çürüklerin boyut ve etkileri artarsa çürükler, sinir kısımlarına ulaşır. Sinir kısımlarına ulaşan çürüklere yönelik yapılması gereken tedavi de kanal tedavisi olacaktır. Ancak çürük oluşumuna mümkün olan en kısa sürede müdahale edilmelidir. Bu müdahale de genellikle diş dolgusu tedavisi ile mümkün olur. Çürüklerin yanı sıra dişlerde kırılma ya da çatlama gibi problemlere de rastlanabilir. Bu kırık ve çatlaklar darbeye bağlı olarak gelişebileceği gibi farklı etkenlerden dolayı da dişlerde kırıklar görülebilir

Diş dolgusu tedavisi ile yukarıda sözü edilen problemlerin giderilmesi amaçlanır. Yenilen gıdalar, dişler üzerinde birtakım artık bırakır. Artıkların bakterilere dönüşmesi, asit oluşumunu da beraberinde getirir. Sonuçta diş minesi zayıflar ve çürükler başlar. Dişin çürüyen kısımlarının özel yöntemler ile temizlenmesi ve temizlenen yerin yine özel olan dolgu maddeleri ile doldurulması işlemi, dolgu tedavisinin temelini oluşturur. Porselen diş ya da benzeri yöntemler ile estetik bir uyum da yakalanabilir. Tedavi sonucunda hasta çürüklerden kurtulmuş ve doğal dişi andırmayan bir dolguya kavuşmuş olacaktır.

Çürükten arındırılmış bölgenin doldurulmasında kullanılan üç farklı dolgu türü bulunur. Diş hekimleri de tedavilerde çoğunlukla bu malzemeleri tercih eder. Bunlar; amalgam dolgu, porselen dolgu ve kompozit dolgu olarak adlandırılır. Amalgam dolgu geçmiş yıllarda daha popüler olmasına karşın günümüzde kullanımı azalmıştır. Civa, bakır, kalay ve gümüş alaşımından oluşan amalgam dolgu ekonomik ve dayanıklı bir seçenektir. Yapımı da kolaydır. Ancak görünümü itibarıyla estetik açıdan tercih edilmesi güçtür. Gelişen teknolojiler, daha doğal görünüme sahip dolguları öne çıkarmıştır. Bir diğer dolgu malzemesi olan porselen, çürüğün ileri boyutlara gelmesi halinde ilk seçenek olur. Porselen diş kullanımı için diş, büyük oranda küçültülür. Kuron uygulaması yapılır ve sonucunda doğal ve estetik bir görünüm kazandırılır. Porselen dolguları ön plana çıkan özellik, uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasıdır. Üçüncü dolgu türü olan kompozit dolgular da yine sıklıkla tercih edilen dolgu malzemeleri arasında gösterilir. Aşağıda, özel bir başlık altında incelenecek olan bu dolgu türü ışınlı dolgu olarak da adlandırılabilir. Diş hekimliği bağlamında en güncel tedavi yöntemi, kompozit dolgulardır.

Konya Diş Dolgu Tedavisi

Ağız ve diş sağlığının korunmasına ilişkin yapılması gereken başlıca şeylerden birinin dişlerin çürümesini engellemek olduğu düşünülür. Ancak beslenmeye dikkat edilmediği, çay ve kahve gibi içecekler ile sigaranın yoğun olarak tüketildiği, düzenli bakımın yapılmadığı ve yeterli özenin gösterilmediği durumlarda da çürükler kaçınılmaz hale gelir. Çürük oluşumunu engellemek, oluşan çürükleri tedavi etmekten daha kolay ve daha etkilidir. Yine de dişlerde çürükler, sık görülen problemler arasındadır. Dişlerde oluşan çürüklerin tedavisinde de sıklıkla dolgu tedavisine başvurulur.

Restoratif bir anlam taşıyan diş dolgusu tedavisi diğer tedavilere nazaran basit ve pratik bir işlem gerektirir. Uzman hekimler tarafından yapılacak dolgu işlemleri, çürük oluşumunu ortadan kaldırmada başarılı sonuçlar verecektir.

Işınlı Dolgu Nedir?

Diş dolgusu türleri anlatılırken kısa bir şekilde bahsedilen kompozit dolgu (ışınlı dolgu) hakkında daha da ayrıntılı bir bilgi vermek gerekir. Bilimsel perspektifte kompozit dolgu olarak adlandırılmasına karşın halk arasında lazerli dolgu, ışınlı dolgu, beyaz dolgu ya da estetik dolgu isimleri ile bilinen bu dolgu çeşidi, sunduğu avantajlar sayesinde dikkat çeker. Gelişmiş her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de diş dolgusu denildiğinde şu an, kompozit dolgu ilk tercih halini alır. Işınlı dolgunun malzemesi, plastik karışımıdır. Doğal diş ile aynı renkte olması, ışınlı dolgunun başlıca avantajıdır.

Tedaviler için özel olarak geliştirilmiş led ışık ve halojenlerin kullanıldığı ışınlı dolgu teknolojisinde dişin yapısı incelenir, dalga boyları ayarlanır. Her tabaka, bu özel led ışıklar ile sertleştirilir. Ortaya diş minesine yakın bir yapıda, doğal diş rengi ile uyumlu bir dolgu çıkar.

Diş Dolgusu Nasıl Yapılır

Dolgu tedavisi hem hasta hem de diş hekimi için oldukça hızlı ve basit bir tedavi sürecini kapsar. Dolgu tedavisinde dental anestezi tercih edilir.

 • Saptanan çürüklerin tedavisi için önce dental anestezi uygulanır. Anestezi etkisini gösterdiğinde sıra temizliğe gelir. Çürüğün bulunduğu bölüm, çeşitli frezlerin yardımı ile tamamen temizlenir, arındırılır.
 • Hangi dolgunun kullanılacağı tedaviden önce belirlenmiştir. Tercih edilen dolguya uygun olacak biçimde diş, şekillendirme ve düzeltme işlemlerine tabi tutulur.
 • Tercih edilen dolgu amalgam dolguysa bölgeye amalgam yerleştirilir, 24 saat sonra da cila olarak tabir edilebilecek işlem uygulanır.
 • Yapılacak olan kompozit dolguysa dolgu ile diş arasındaki yapışkanlığı sağlamak adına gözenekli bir diş yüzeyi oluşturulur.
 • Işıklar yardımı ile uygulanan dolgu maddesinin yapısı sertleştirilir. Kompozit dolgu, işlem sonrasında kullanıma hazır hale gelecektir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra sıra artıkların temizliğine gelir. Yine özel frezlerin yardımı ile diş çevresindeki artıklar alınır.
 • Dolgu yapılan diş ile diğer dişler arasındaki yapı ve yükseklik uyumları kontrol edilir. Porselen dolgu söz konusu olduğunda bir seans daha gerekebilir.