Diş Taşı Temizliği

konya özel diş, konya özel diş hastaneleri, konya özel diş hekimleri, konya özel diş hekimi, konya özel diş poliklinikleri, özel diş hastanesi konya, konya özel diş hastanesi fiyatları, konya özel dişçi, konya özel diş doktoru, konya özel diş kliniği, konya selçuklu özel diş poliklinikleri, konya özel ağız ve diş sağlığı merkezleri, konyada özel diş hekimleri, konya özel diş doktorları

Konya diş taşı temizliği, diş beyazlatma ve diş taşı temizliği fiyatları, diş beyazlatma fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mustafa Günbaş’dan ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

Diş eti sorunları çoğunlukla diş üzeri ve etrafında biriken plaklardan kaynaklanır. Bu plakları uzaklaştırmanın en iyi yolu günde 2 kez dişleri fırçalamaktır. Ancak dişlerinizi ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, dişlerinizin arasında kolaylıkla ulaşamayacağınız yerler olabilir. Bu alanlarda plaklar birikerek sadece fırçalama ile temizlenmesi çok zor olan diş taşı adı verilen yapılar oluşturur. Diş taşı uzaklaştırılmadığında daha fazla plağın birikmesine ve en sonunda diş eti sorunlarına sebep olabilir. Temizleme işleminin ilk adımında diş taşı kazınır.

Çoğunlukla ultrasonlu cihazların kullanımıyla temizleme tamamlanır. Bir sonraki adımda diş parlatılıp pürüzsüzleştirilir. Parlatma işlemi devam ederken kalan plaklar uzaklaştırılır ve dişin daha sağlıklı ve parlak bir görüntü kazanması sağlanır. Bu işlem dişin estetik bir görüntü kazanmasının yanında olası plak oluşumlarına karşı korunmasına da yardımcı olur.

DİŞTAŞI TEMİZLİĞ ZARARLIMIDIR?

Diş taşı temizletmek, zararlı değildir. Bahsettiğimiz gibi dişlerde oluşan bu taşlar, bakterilerin plaklar halinde bir süre sonra taşlaşması neticesinde oluşmaktadır. Bu ve bunun gibi oluşumlar asla yararlı oluşumlar değildir. Diş taşları; ağız kokusu, diş renklenmeleri, diş eti rahatsızlıkları, çürükler vb. birçok sorun ile ağız ve diş sağlığımıza zarar vermektedirler. İlerleyen dönemde diş kaybına yol açabilecek durumlara sebebiyet vermemek adına diş taşlarını temizletmek en doğru olan davranıştır.

Google Etiket: Konya Diş Taşı Temizliği, Konya diş taşı temizliği fiyat, Diş taşı temizliği Fiyatları Konya, Konya Özel Diş Hekimi

Bizi Arayın