Gömülü Diş Çekimleri

konya diş, ağız diş sağlığı konya, ağız ve diş sağlığı konya, çoçuk diş doktoru konya, diş hastanesi konya, diş hekimi konya, konya agiz ve dis sagligi, konya ağız diş sağlığı, konya ağız diş sağlığı doktorları, konya ağız diş sağlığı hastanesi, konya ağız ve diş, konya ağız ve diş hastanesi, konya ağız ve diş sağlığı, konya ağız ve diş sağlığı acili, konya ağız ve diş sağlığı hastanesi, konya ağız ve diş sağlığı hastanesi doktorları, konya ağız ve diş sağlığı hastanesi polikliniği doktorları, konya ağız ve diş sağlığı polikliniği doktorları, konya diş, konya diş beyazlatma, konya diş doktorları, konya diş doktoru, konya diş hastanesi, konya diş hekimi, konya diş hekimleri özel, konya diş hekimliği, konya diş klinikleri, konya diş poliklinikleri, konya dişçi, konya dumlupınar ağız ve diş sağlığı, konya en iyi diş hekimi, konya meram diş hastanesi, konya nöbetçi diş hastanesi, konya özel diş hastaneleri, konya özel diş hekimi, konya özel diş hekimleri, konya özel diş poliklinikleri, konya safir diş polikliniği, konya selçuk diş hekimliği, konyada diş hastaneleri, ortodonti konya, özel diş hastanesi konya, safir diş kliniği konya, safir diş konya

Konya Gömülü Diş, Konya 20’lik Diş, Konya 20 lik Diş Çekimi için Dr. Dt. Mustafa Günbaş Kliniğinden randevu alabilirsiniz.

GÖMÜLÜ DİŞLER – 20 YAŞ DİŞLERİ

Gelişimini sürdürememiş ve diş eti altında, kemik altında kalmış dişler gömülü diş olarak adlandırılır. Küçük azı dişler, köpek dişler ve 20’lik dişler diş eti ya da kemiklerin altında kalabilir, gömülü bir diş olabilirler.

GÖMÜLÜ DİŞLER NE ZAMAN ÇEKİLMELİDİR?

Çene içerisinde gömülü kalmış dişler yada köklerin çekimine detaylı ağız içi ve radyolojik değerlendirmeden sonra karar verilir. Yapılan  muayenede hastanın bu dişlerinden kaynaklandığı değerlendirilen ağrı, şişlik, ağız açma güçlüğü, ağız kokusu, diğer dişlerde çapraşıklığa sebep olma, diğer dişlerin çürümesine sebep olma ve etrafındaki kemikte hasar oluşturma gibi durumlar varsa bu dişler çekilmelidir. Ancak  bu tür şikayetler yada bulgular söz konusu değilse belirli peryotlarda dişler değerlendirilerek ihtiyaç durumunda çekime karar verilebilir.

GÖMÜLÜ – 20 YAŞ DİŞ ÇEKİMİ NASILDIR?

Diğer diş tedavilerin de olduğu gibi genel olarak bu işlemde lokal anestezi altında ilgili bölge uyuşturularak yapılmaktadır. Eğerki  hasta bu işlemden çok korkuyorsa yada aşırı bulantı refleksi söz konusu ise sedasyon altında da çekim yapılabilir. Dişin durumuna göre 10-30 dakika arasında çekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

ÇEKİM SONRASI AĞRI – ŞİŞLİK NE KADAR SÜRER?

Özellikle alt yirmi yaş diş çekimi sonrası ilk 72 saatte ödem (şişlik) olmaktadır. Bunun azaltılması için hastaya operasyon öncesi steroid ve çekim sonrasıda buz kompres uygulaması önerilmektedir. Bu şişlik genellikle işlemden sonra 7. günde tamamen geçmektedir. Ayrica  yine özellikle alt  20 yaş çekiminden sonra  ağrı, kanama , ağız açmada güçlük, ağız kokusu, çiğnemede güçlük  ve de nadiren dudakta hissizlik hali olabilmektedir. Bu komplikasyonların minimum düzeyde olması için hekim tarafından yazılan ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı ve tavsiyelere riayet edilmelidir.

ÇEKİM SONRASI DUDAĞIM UYUŞUK KALIR MI?

Bazı durumlarda yirmi yaş dişleri o bölgeden geçen ve dudağa his veren sinirle ilişkili olabilimektedir. Bu tür durumlarda çekim sonrasında geçici veya nadiren sürekli olarak dudakta uyuşukluk hissi olabilir.

Google Etiket: Konya Özel Diş Hekimi, Konya 20 lik diş çekimi, Konya 20lik diş çekimi fiyatı, Konya diş çekim Fiyatları, Konya 20 lik Diş Çekimi, Konya Özel Diş hastanesi Fiyatları, 20 lik Diş Çekimi fiyatı Konya, Konya Çene Cerrahisi, Konya Gömülü Diş, Konya Gömülü Diş Çekimi, Konya Gömülü Diş Çekim Fiyatları

Bizi Arayın