Gülüş Tasarımı

Konya Özel Diş Hekimi, Konya 20 lik diş çekimi, Konya 20lik diş çekimi fiyatı, Konya diş çekim Fiyatları, Konya 20 lik Diş Çekimi, Konya Özel Diş hastanesi Fiyatları, 20 lik Diş Çekimi fiyatı Konya, Konya Çene Cerrahisi, Konya Gömülü Diş, Konya Gömülü Diş Çekimi, Konya Gömülü Diş Çekim Fiyatları

Konya gülüş tasarımı ve Konya gülüş tasarımı fiyatları, diş estetiği konusunda Dr. Dt. Mustafa Günbaş’tan ücretsiz muayene için randevu alarak gülüş tasarımı konusunda ve diş estetiği konusundaki tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Gülüş tasarımı, estetik ve beyaz dişler dişhekimliği alanında son dönemlerin en popüler konularındandır. Bu konuda önemli olan husus hekim ve hasta beraberce hastanın neye ihtiyacının olduğunun doğru bir şekilde belirlenmesidir. Gülüş tasarımı yada estetik adına insanların sapasağlam dişlerinin prepare edilmesi (frezlerle traşlanması), dişlerin üzerinde kimyasal ajanlar kullanarak ilaveler yapılması yada beyazlatma işleminin yapılması ne kadar gereklidir bunun doğru bir şekilde belirlenmesi çok önemlidir. Bu işlemlerin artı eksileri hakkında hastalar doğru olarak bir şekilde bilgilenidirlmelidir. Günümüz dünyasında insanlar her alanda doğal olana yönelirken mümkün olduğunca dişlerimizin de doğal hallerinde bulunması önemlidir. Çünkü dişlerimizin tek fonksiyonu görüntü yada estetik değildir. Estetik kadar önemli diğer iki fonksiyonu çiğneme ve konuşmadır. Diş hekimi tarafından yapılan muayene ve değerlendirme sonrasında hastanın buna ihtiyacı olduğuna karar verilmesi durumunda zirkonyum protezler, laminalar, bonding-kompozit uygulamalar ve beyazlatma işlemleriyle hastanın tedavisi gerçekleştirilebilir.

ZİRKONYUM PROTEZLER

Konya’da zirkonyum protezler Dr. Dt. Mustafa Günbaş tarafından uygulanmaktadır. Estetik beklenti, doğallığın sağlanması ve fonksiyonel direnç gibi istenilen tüm özellikleri barındıran bu yöntemde, alt malzeme olarak metal yerine beyaz zirkonyum kullanılır. Zirkonyum maddeli porselenlerin; ön dişlerde tercih edecek kadar doğal olması, arka dişlerde kullanacak kadar ise sağlamlıkta olması bizler için önem arz etmektedir. Doğal görünüşe en yakın alt yapı malzemesi olan zirkonyum, alt yapısında metal bir madde olmaması nedeniyle ışık geçirgenliğine izin verir. Bu durum gri görüntü oluşturmaz ve zirkonyum tedavisi ile doğal dişlere en yakın görünüm elde edilir.

LAMİNA DİŞ PROTEZLERİ

Konya’da lamina diş protez tedavisi Dr. Dt. Mustafa Günbaş tarafından yapılmaktadır. Porselen lamine, lamine diş, yaprak porselen, yaprak diş, porselen laminate veneer olarak da adlandırılan, porselen laminalar estetik diş hekimliği uygulamalarının en çok tercih edilenidir. Porselen laminalar, estetik amaçlı olarak, özellikle ön grup dişlere uygulanabilen çok ince porselen kaplamalardır. İnce olmasından dolayı halk arasında yaprak diş veya yaprak porselen olarak da adlandırılabilmektedir. Tedavinin esası, dişlerin sadece ön yüzeylerinden çok az miktarda malzeme kaldırılarak, üzerinin laminate porselen (laminate veneer) kaplamalar uygulanmak suretiyle mükemmel renk ve doku uyumlu estetik dişler ile kaplanmasıdır.

Laminalar, ağız hiyjenine dikkat edilmesi kaydıyla, uzun yıllar kullanılabilir. Porselenden imal edilmiş olması, porselen lamine veneerleri diğer adeziv sistemlere göre daha dayanıklı kılar. Lekelenmeye ve aşınmaya karşı dirençlidir. Ancak, çok sert ve kabuklu yemişler yenilmemeli, pestil gibi yapışkan gıdalar laminate veneer dişler ile çekiştirilmemelidir. Keza, tırnak yemek, kalem ısırmak gibi kötü alışkanlıklar olmadıkça laminalar kolay kolay kırılmaz.

DİŞ BEYAZLATMA

Diş Beyazlatma (Bleaching) çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına (mine ve dentin tabakasında) nüfus eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir. Dişlerin doğal renkleri zamanla koyulaşır. Diş taşı temizliği ve polisaj yapılarak dişte oluşan renkleşmeler giderilebilir. Ancak bu yolla giderilemeyen renklenmelerin giderilmesi veya dişin kendi renginin bir kaç ton daha açılması mümkündür. Beyazlatma işlemiyle elde edilen diş renginde hastanın beslenme alışkanlıkları, sigara tüketimi ve hijyen durumuna göre belirli süre sonra değişiklik söz konusu olabilir.

KOMPOZİT – BONDİNG UYGULAMASI

Kompozit dolgu, estetik ve kozmetik nedenlerden dolayı dişleri restore etmenin veya kaybedilen diş yapısını oluşturmanın oldukça modern bir yoludur. Dişleri yeniden şekillendirmek veya renklerini düzeltmek için diş renginde bir reçine malzemesinin mevcut dişlere yapıştırılması şeklinde uygulanır. Kompozit dolgu, ayrıca gülüşünüzü değiştirmenin ve gülüşünüz de yapılacak büyük veya küçük düzeltmeleri çok basit ve invazif olmayan bir prosedürle iyileştirmenin harika bir yoludur. Kompozit dolgu hemen hemen her hastaya uygulanabilir.

Google etiket:Konya gülüş tasarımı, Konya Diş Estetiği Fiyatları, Konya Gülüş tasarımı fiyat, Konya Diş estetiği Fiyatları, Konya Diş hekimi, Konya Gülüş tasarımı Fiyatları 2020, Özel dişçi Konya

Bizi Arayın