Konya Zirkonyum

Konya zirkonyum, Zirkonyum diş Fiyatları Konya, Konya Zirkonyum diş Fiyatları 2020, Konya Zirkonyum diş fiyat, Konya Diş Kaplama fiyatları, Konya Zirconium diş, Konya Zirkonyum diş Fiyatları, Zirkonyum diş Fiyatları 2020 Konya

Konya Zirkonyum Diş, Konya Zirkonyum Diş Kaplama ve Konya Zirkonyum Fiyatları için Diş Hekimi Mustafa Günbaş’tan randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum altyapılar ve üzerindeki seramik dişler kendi dental laboratuvarımızda tasarlanıp üretilir. Bu sayede dişlerin tasarımından kullanılan malzemenin kalitesine kadar her detayı kontrol altındadır.

Şeffaf süreç yönetimi sayesinde ölçü alımından dişlerin tasarlanması ve üretilmesine kadar her aşamada en güncel teknolojinin kullanıldığından emin olun.

Takip edilen, açık, detaylı ve yazılı olarak paylaşılan garanti programımız ile yıllar boyunca kendinizi güvende hissedin.

Zirkonyum altyapılı porselenin sizin tedavi ve estetik diş ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağı konusunda detaylı bilgiyi hasta koordinatörlerimizden ve / veya kliniğimizde gerçekleştirilecek detaylı randevudan sonra alabilirsiniz.

Zirkonyum diş fiyatları hakkında araştırma yaparken, diş hekiminin yanısıra, kullanılan zirkonyum ve seramik tozlarının markası, yapılan laboratuvar, vb. konularında da bilgi almayı ihmal etmeyin.

Araştırması yaparken kullanılan zirkon ve seramiklerin markasını ve biomedikal sertifikalarını sormayı ihmal etmeyin. Biomedikal sertifikası olmayan sanayi tipi zirkonyumların kullanımı sağlık açısından olumsuz etkilere yol açabilir.

Estetik beklentilerin de olduğu zirkonyum altyapılı seramik dişlerde, diş hekimi kadar diş teknisyeninin de önemi yüksektir.

ZIRKONYUM ALTYAPILI PORSELEN KAPLAMA:

Zirkonyum, seramik (porselen) kaplamalarda kullanılan bir alt yapı materyalidir. Doğal dişe yakın renkte, şeffaflıkta ve sağlamlıkta bir materyal olduğu için diş kaplamalarında hem estetik hem de dayanıklılığı bir arada sunan gelişmiş bir materyaldir. Deneyim, bilgi, özen ve teknolojinin harmanlanmasıyla zirkonyumla estetik olduğu kadar fonksiyonel olarak da çok başarılı protezlerin sağlaması mümkündür.

ZİRKONYUM DİŞ TEDAVİ SÜRESİ

6 üye dişe kadar 5 iş günü
7 üye ve üzeri diş 7 iş günü

Bu süreler, hastaların başka bir tedaviye ihtiyacı olamadığı varsayılarak hesaplanmıştır. Bu sürelere 1 ya da 2 gün eklemenizi tavsiye ederiz. Proteziniz tamamlandıktan sonra en az bir ya da iki gün geçici yapıştırıcı ile dişlerinizi test etmenizi gerekli durumlarda hemen müdahale yapabilmemiz şansı verecektir. Çalışma günlerine pazar dahil değildir.

Estetik zirkonyum tedavilerinde diş modeli nasıl seçilmelidir?

Kadın zirkonyum diş modelleri ve erkek zirkonyum diş modelleri farklı mıdır? Diş modeli seçimi, estetik gülüş tasarımının çok önemli bir parçasıdır. Estetik diş hekimliğinde önceden belirli isimlendirilmiş belirli diş modellerinden hastaya en uygun modeli seçip uygulamak mümkündür. Bu noktada hasta yüz profilinden ark tipine kadar detaylı muayene yapılır, sonrasında hastanın beklentisi ve isteği de dinlenerek karar verilir. Seçilen model üzerinde dijital ve laboratuvar ortamında revizyon ve illüzyonlar yapmak da mümkündür. Erkeklerde genelde tercihen köşeli ve agresif formlar seçilirken kadınlarda daha yumuşak ve oval formlar tercih edilir.

Zirkonyumda diş rengi seçimi nasıl olmalıdır?

Gülme hattındaki dişlerin tamamının restore edileceği durumlarda hastanın ten rengi de göz önünde bulunduruldu ise renk seçimi özgürce yapılabilir. Gülme hattındaki dişlerin tamamını içermeyen sınırlı diş restorasyonlarında ise doğal dişlere en yakın rengi seçmek önemlidir. Bu seçim, mümkünse doğal gün ışığı altında ya da gün ışığını taklit eden bir ışık altında yapılmalıdır. Bunun için renk, ton ve doygunluk açısından çeşitlendirilmiş, doğal dişe yakın renklerin bulunduğu skalalar kullanılır.

Zirkonyum diş rengi sonradan değiştirilir mi?

Zirkonyum dişlerin rengini sonradan değiştirmek maalesef mümkün değildir, bunun için restorasyonun yenilenmesi gerekmektedir. Hasta ile birlikte seçilen rengi görmek ve gerek duyulursa revize etmek ise süreçteki provalarda mümkündür.

Zirkonyum diş renkleri ve tonları, zirkonyum dişte şeffaflık ve efektler

Renk seçimi kadar, şeffaflık ve diş üzerindeki efektler de büyük önem taşımaktadır. Doğal dişler alacalı bir görüntüye sahiptir. Genellikle dişetine yakın kısımlar daha koyu, diş uçları şeffaftır. Diş üzerindeki renk geçişleri ve efektlerin doğru şekilde işlenebilmesi ve doğal dişi taklit edebilmesi için hekim, hasta, teknisyen üçlüsünün detaylı bir değerlendirmede bulunması elzemdir. Laboratuvar ortamında istenen renkte bloktan kazınan zirkonyum üzerine seramist tarafından işlenen seramik materyaline gerekli efektler ve şeffaflık vermek mümkündür.

Zirkonyum tedavisinde geçici diş yapılır mı?

Tedavi süresi boyunca estetik ve fonksiyonel kayıp oluşturmamak için dişlerin hazırlandığı ilk randevudan hemen sonra geçici dişler uygulanır. Klinikte oldukça kısa sürede hazırladığımız, hastanın kendi diş formlarının aynısı olan geçici protezlerin yanı sıra laboratuvar ortamında da geçici diş üretilebilmektedir.

Zirkonyum “tavşan diş” nedir?

Halk arasında tavşan diş olarak bilinen ve ağırlıklı olarak kadın hastaların tercih ettiği bu modelde “santraller” olarak ifade ettiğimiz ön iki kesici diş, diğer dişlere oranla biraz daha uzun yapılır.

Zirkonyum kaplama ömrü?

Protetik restorasyonlara ömür biçmek çok doğru değil. Teorik olarak 5 yıldan sonra ortaya çıkan değiştirilme endikasyonunu problem yaşamadan uzun yıllar ötelemek iyi bir ağız hijyeni ile mümkündür.

Zirkonyum diş sararır mı, sararan zirkonyum kaplamalar için ne yapmalı?

Zirkonyumlar pürüzsüz, cilalı yapısı gereği doğal dişlere oranla daha az renklenir. Çay, sigara, kahve gibi alışkanlıklar (özellikle yoğun ise) ve yetersiz ağız hijyeni zamanla zirkonyumların renginin koyulaşmasına neden olabilir. Bu nedenle dışsal renklenmeye neden olan faktörler olabildiğince azaltılmalı ve iyi bir ağız hijyeni sağlanmalıdır.

İmplant üstüne zirkonyum mu metal destekli porselen mi uygulanmalı?

İkisi de uygulanabilir. Karar noktasında hastanın estetik beklentisi, implantın uygulandığı bölge, varsa boşluk sahanın uzunluğu gibi faktörler seçimi etkileyebilir.

Zirkonyum hangi dişlere uygulanır?

Aşırı madde kaybına uğramış ve/ya kanal tedavisi görmüş dişler, çiğneme kuvvetlerine bağlı olarak zamanla biriken stres nedeniyle kırılabilir. Bu durumun önüne geçmek için uzun vadede fonksiyonu ve estetiği sağlama amaçlı zirkonyum uygulanabilir. Bunun yanında içsel ya da dışsal renklenmiş dişler, diş form bozuklukları, bazı konjenital anomalilerde de zirkonyum uygulanabilir.

Zirkonyum hangi durumlarda uygulanmaz?
Zirkonyum sağlığa zararlı mıdır?
Zirkonyum bütün olarak mı tek tek mi yapılmalı?
Diş Estetiği Ve Zirkonyum Fiyatları
Doğal Ağız Yapısına Uygun mudur?
Zirkonyum Diş Fiyatları
Tedavi Aşamaları
Zirkonyum Diş Kimlere Uygulanabilir
Zirkonyum Diş Avantaj ve Dezavantajlar
Tedavi Garantisi
Digital Zirkon Diş Tedavisi

Üç boyutlu tarama ve tasarım teknolojileri

Zirkonyum altyapılınız ağız içi ölçü alındıktan sonra özel üç boyutlu tarayıcılarda taranmakdır. Bu tarama işlemi sonrasında ağız ve çene bilgilerinizin datası özel tasarım programına aktarılmakta ve bu uygulama üzerinden zirkonyum altyapınız tasarlanmaktadır. Tüm bu işlemler sayesinde herhangi bir kritik prosedür atlanmadan yapım süresi kısalmakta ve sizin ağzınıza çok daha uygun ve estetik tasarımlar yapılabilmektedir.

Üç boyutlu ağız içi tarayıcı

Üç boyutlu diş tarayıcı sistemleri ile protez ölçü alma işlemi hasta açısından çok daha konforlu bir hale gelmekte ve daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Klasik ölçü malzemeleri ve kaşıklarla ağzınız içinde ölçü alınmayıp ağız yapınız özel bir tarayıcı ile taranmaktadır. Bu sayede ölçü malzemeleri ve kaşık nedeniyle oluşan rahatsızlıklar ortadan kalmaktadır. Elektronik ölçümler sayesinde ise ağız ve diş yapısı protez aşaması için daha isabetli çıkartılabilmektedir.

Zirkonyum hangi durumlarda uygulanmaz?

Zirkonyum oldukça güçlü bir materyal olmasının yanında, ağızda uzun boşlukların olduğu kuron-köprü restorasyonlarında kırılma riski düşünülerek metal destekli porselen tercih edilebilir.

Zirkonyum sağlığa zararlı mıdır?

Hayır, oldukça bio-uyumlu bir materyaldir. Ancak kullanılan zirkonyumun sağlık alanı için üretilmiş ve biomedikal sertifaya sahip olduğundan emin olmalısınız. Sanayi için üretilmiş zirkonyumlar konusunda dikkatli olunmalıdır.

Zirkonyum bütün olarak mı tek tek mi yapılmalı?

Özellikle anterior bölgede, diş eksikliği de yoksa hem estetik hem fonksiyonel açıdan tek tek yapmakta fayda var. Daha çok posterior bölgede, boşlukların olduğu bölgelerde ya da tutucu yüzey alanına ihtiyaç duyduğumuz durumlarda bitişik yapmak gereke

Diş Estetiği Ve Zirkonyum Fiyatları

Diş kaplama denildiği zaman insanların aklına porselen kaplamalar gelmektedir. Daha estetik bir görünüme sahip olmak için ise zirkonyum tercih edilmektedir.

Zirkonyum kaplama fiyatları diş kaplama estetiği ile birleşen noktada ortaya çıkar. Metal maddesi ile desteklenen kaplamalar çok diğer maddelere göre oldukça estetik ve aynı zamanda doğal bir görünüme kavuşturur. Yaygın olarak ön dişlerdeki estetik düzeltmelerde kullanılır ve gülüş estetiği uygulamaları yönünden önem azeder. Diğer bir estetik kaplama modeli ise tam seramik, empress , emax kaplama yapılardır. Bu belirtilen iki tür kaplama çeşitleri gülüş estetiğinizde oldukça faydalı bir sistemde kullanılırlar.

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin her yıl açıkladığı fiyatlar diş hekimleri tarafından takip edilmektedir. Bu fiyatlar rekabet koşulları nedeniyle internet ortamında belirtilmemektedir. Aynı zamanda her hastanın durumuna göre işlem farklılıkları olacağından hastalara fiyat verebilmek için öncelikle kapsamlı muayene ve tetkiklerin tamamlanması gerekir.

Zirkonyum maddesi beyaz renklidir. Bu madde çeşitli işlemlerden geçirilerek diş yapısına en uygun sistemle işlenerek zirkonya seramiği şekline getirilirler. Sonrasında yapısına uygun fırınlarda işlenir ve diş tedavilerinde kullanılmak üzere son haline getirilirler. İçerisinde metal destek bulunmaz bu sayede diş yapısına ve diş etlerine daha iyi bir uyum sağlar. Diş kaplama işleminden önce işlem yapılacak olan dişler belirli bir seviyede küçültülürler. Prepera yapılan kısım, malzemelerin yerleşimi için ve estetik için uygun ortam sağlayacak kadardır. CAD – CAM teknolojisi ile hastaların ağız ölçüleri alınır ve üretilmiş olan zirkonyum kaplamalar renk olarak da hastaların diş rengine ve tipine uygun hale gelir.

Doğal Ağız Yapısına Uygun mudur?

Estetik açıdan ve güzel bir gülüş tasarımı için en doğru tercihlerden biri zirkonyudur. Bu kaplamanın en önemli farkı daha estetik olmasının yanında ağız sağlığı açısından da üstün yönleri vardır. Diğer yöntemlere göre tedavilerinin avantajları şöyledir;

Doğal ağız yapınıza çok daha uygun ve estetik anlamda da daha etkili bir kaplama yöntemidir.

Uzun süre sounsuz kullanabilirsiniz.

İçinde hiçbir metal elementi yoktur ve metal alerjisi olan hastalar için daha uygundur- ve aynı zamanda biyouyumludur.

İçerisindeki zirkonyum maddesi oldukça güçlü ve dayanıklı olarak bilinir. Yüksek basınç ve baskılara karşı dayanıklıdır.

Hastaların ağzına daha iyi uyum sağlaması için ağız ve çene yapısına uygun olarak üç boyutlu teknoloji ile hazırlanır.

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemdir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Diş kaplama denildiği zaman insanların aklına porselen kaplamalar gelmektedir. Daha estetik bir görünüme sahip olmak için ise zirkonyum tercih edilmektedir.

Zirkonyum kaplama fiyatları diş kaplama estetiği ile birleşen noktada ortaya çıkar. Metal maddesi ile desteklenen kaplamalar çok diğer maddelere göre oldukça estetik ve aynı zamanda doğal bir görünüme kavuşturur. Yaygın olarak ön dişlerdeki estetik düzeltmelerde kullanılır ve gülüş estetiği uygulamaları yönünden önem azeder. Diğer bir estetik kaplama modeli ise tam seramik, empress , emax kaplama yapılardır. Bu belirtilen iki tür kaplama çeşitleri gülüş estetiğinizde oldukça faydalı bir sistemde kullanılırlar.

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin her yıl açıkladığı fiyatlar diş hekimleri tarafından takip edilmektedir. Bu fiyatlar rekabet koşulları nedeniyle internet ortamında belirtilmemektedir. Aynı zamanda her hastanın durumuna göre işlem farklılıkları olacağından hastalara fiyat verebilmek için öncelikle kapsamlı muayene ve tetkiklerin tamamlanması gerekir.

Zirkonyum maddesi beyaz renklidir. Bu madde çeşitli işlemlerden geçirilerek diş yapısına en uygun sistemle işlenerek zirkonya seramiği şekline getirilirler. Sonrasında yapısına uygun fırınlarda işlenir ve diş tedavilerinde kullanılmak üzere son haline getirilirler. İçerisinde metal destek bulunmaz bu sayede diş yapısına ve diş etlerine daha iyi bir uyum sağlar. Diş kaplama işleminden önce işlem yapılacak olan dişler belirli bir seviyede küçültülürler. Prepera yapılan kısım, malzemelerin yerleşimi için ve estetik için uygun ortam sağlayacak kadardır. CAD – CAM teknolojisi ile hastaların ağız ölçüleri alınır ve üretilmiş olan zirkonyum kaplamalar renk olarak da hastaların diş rengine ve tipine uygun hale gelir

Tedavi Aşamaları

Panaromik ve periapikal röntgenler çekilmesi ve tedavi planlaması

Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisi

Dişlerin aşındırılarak hazırlanması ve aynı seans kompozit geçici kaplamaların yapılması

Ölçünün alınması ve laboratuvar aşamaları; zirkon altyapı ve diş porselen hazırlama

Porselen diş provası, protezin ağızda uyumlanması ve yapıştırılması

Zirkonyum Diş Kimlere Uygulanabilir

Gelişimini tamamlamış herkese diş hekimliğinde sabit protez (tek kaplama, köprü) gereken hemen her vakada uygulanabilir. Zirkonyum kaplamalara en sık başvurulan durumlar şöyle özetlenebilir:
Estetik düzeltme gerekli vakalarda altyapısız kaplamaların kalıcı olmayacağı düşünülüyorsa,
Estetik müdahale istenen bölgede eksik diş ya da dişler olması durumunda,
Doğal diş dokusundan büyük hacimli parçalar eksildiğinde dişi tamamlamak ve korumak için.
Eksik dişi olan hastalarda implant yapılamıyorsa eksik dişin sağ ve solundaki dişler küçültülerek eksik dişin köprü ile tamamlanması için,
İmplant tedavisinin ikinci aşamasında sabit kalıcı fonksiyonel dişlerin elde edilmesinde

Yalnızca bazı ters ve çok yüksek kuvvetlerin geldiği arka gruptaki uzun köprülerde, metal altyapılı kaplamalar zirkona göre tercih edilebilir.

Zirkonyum Diş Avantaj ve Dezavantajlar

Avantajları:

Diş etleri zamanla çekildiğinde diş eti seviyesinde gri renkleşmeye neden olmaz.
Alerjik rekasiyonlara sebebiyet vermez
Işık geçirgenliği özelliği sayesinde daha doğal bir doku görünümü elde etmek mümkündür.
Tam seramik kaplamalara ve laminalara göre çok daha dayanıklıdır, metal altyapılı kaplamalar ile hemen hemen aynı mukavemeti gösterir.
Isı iletkenliği daha azdır.

Dezavantajları:

Metal altyapılı porselen kaplamalara göre daha fiyatlıdır.
Özellikle diş sıkma alışkanlığı olan hastalarda kalıcı olmayabilir, bu tür vakalarda kırılması mümkündür

Bizi Arayın