Kanal Tedavisi

Konya kanal tedavisi için Dr. Dt. Mustafa Günbaş Özel Kliğinden ücretsiz muayene için randevu alarak kanal tedavisi ve kanal tedavisi fiyatları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanal tedavisi; çürük veya travma gibi nedenlerle dişin iç kısmında bulunan sinirinin (pulpa) iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü ya da öldüğü durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir . Dişin içindeki sinirlerin alınması,diş köklerinin içindeki kanalların şekillendirilip mikroorganizmalardan arındırılması ve daha sonrasında genişletilmiş kanalların doldurulması işlemidir Kanal tedavisi gören dişler canlılığını yitirdiği için esnekliği azalır. Bu nedenle sonrasında kırılma riski çok yüksektir. Bu sebepten dolayı . hekiminizin uygun gördüğü dolgu, porselen kaplama gibi restorasyonlar yapılır ve dişin estetik ve fonksiyonel olarak devamlılığı sağlanır. Kanal tedaviniz bittikten sonra dokulardaki ödem birkaç gün süreceğinden dişinizin üzerine bastırdığınızda ağrı şikâyetiniz olabilir. Bu dönemde o bölgeye yüklenmemeniz gerekmektedir. Bir süre sonra şikâyetiniz geçecektir gerekirse hekiminizin önerdiği ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz.

Google Etiket: Konya Özel Diş Hekimi, Konya kanal tedavisi, Konya Kanal tedavisi Fiyatları, Konya Özel kanal tedavisi, Konya Özel Hastane Diş fiyatları, Konya Özel Diş hastanesi Fiyatları

Bizi Arayın