İmplant diş İmplant Fiyatları 2020

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

İmplant fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalı. Her Sene implant fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir.Belirlenen İmplant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayene gerekmektedir.

2020 Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen İmplant Diş Fiyatları

2020 Yılı İmplant Fiyatları Aşağıda Görebilirsiniz.
✓ Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)
Kdv Dahil …. TL
✓ Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç)
Kdv Dahil …. TL
✓ Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)
Kdv Dahil …. TL
✓ İmplant Çıkartılması
Kdv Dahil …. TL
✓ Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )
Kdv Dahil …. TL
✓ Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )
Kdv Dahil …. TL
✓ Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )
Kdv Dahil …. TL
✓ Diş Çekimi
Kdv Dahil …. TL
✓ Gömülü Diş Çekimi
Kdv Dahil …. TL

İmplant fiyatları implant markasına göre farklılık arz etmektedir.

Yerli implant fiyatları: Konya’da tek diş için implant fiyatı diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. En uygun implant fiyatını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa dahi diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar. Kliniğimizin ithal implant fiyatı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir.

Bu konuda yeterli tecrübesi olmayan bir hekime veya sadece reklam politikası ile hastalara hitap eden hastanelerin aynı ürüne ve hizmete uyguladıkları iki/üç katına varan fiyatlarla tedavinizi yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Mustafa Günbaş Diş Kliniğimizin güncel tek diş implant fiyatları öğrenmek isterseniz aşağıdaki yöntemlerden biri ile bize şimdi ulaşabilirsiniz.

YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Yukarıda bahsedildiği üzere pek çok implant markası olduğunu söylemeliyiz. Uzun zamandır başarılı bir şekilde kullanılan implant tedavisi tüm dünyada bu konuda bir hareketlenmeye sebep olmuştur. Türkiye’de bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli bir implant markası kurmuştur. Bu yerli implant markası yaklaşık olarak 10 yıldır bu konuda çalışmalarını devam ettirmekte ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

İmplant Tedavisi Mustafa Günbaş – Randevu

Konya’da implant tedavisi yapan yerler arasında öncelikle tecrübesi ile hizmet vererek fark yaratan Mustafa Günbaş Diş Kliniğinde tedavi olmak için aşağıdaki yöntemlerden biri ile muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Artık siz de eksik dişlerinizi geç olmadan tamamlayın.

İmplant Tedavisi Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Operasyon sonrası 2 saat boyunca herhangi bir şey yemeyiniz, içmeyiniz. İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınınız ve sadece yumuşak, soğuk yiyecekler (soğuk püre, süt ürünleri ve dondurma) tüketiniz. İlk hafta sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınınız.

Operasyon sonrasında pıhtılaşmayı başlatmak ve kanamayı durdurmak için yumuşak, steril bir tampon ile yumuşak baskı uygulanması önerilmektedir.

İlk 24 saat tükürükte kan görülmesi mümkündür-normal bir durumdur. Hatta sabah uyandığınızda yastığınızda kan izleri implant dis beyazlığıi görebilirsiniz. İlk 24 saat, yara bölgesinin iyileşme sürecinin başlaması için tükürmeyiniz ya da ağzınızı çalkalamayınız.

Operasyon akşamı dişlerinizi fırçalamayın ya da gargara kullanmayınız.

36 saat sonra ağzınızı 2 hafta boyunca günde iki defa ağız gargarası ile ya da tuzlu su (bir bardak ılık suya ¼ çay kaşığı tuz) ile gargara yapılması tavsiye edilir. 1 dakika boyunca gargara yapınız, tükürünüz ve sonrasındaki 30 dakika boyunca herhangi bir şey yemeyiniz, içmeyiniz.

İlk 24 saat sigara içmeyiniz, alkol almayınız. Operasyon bölgesi tamamen iyileşene kadar sigara içilmemesi uygundur.

Eğer diş hekimi tarafından antibiyotik ya da ağrı kesici verildiyse, önerilen şekilde kullanınız

İlerleyen günlerde operasyon bölgesinde kanama meydana gelirse, steril tampon ya da ıslak çay poşeti ile operasyon bölgesi üzerine baskı uygulayınız

İlk 2-3 gün operasyon bölgesinde şişkinlikler ya da hematom görülebilir, yanakta ya da göz altında gözlemlenebilir, bir hafta sonra kaybolurlar. İzlerin kaybolmasını hızlandırmak için operasyon alanına

İlk gün boyunca buz uygulanması (5 dakika buz ile uygulama yapılmalı, 5 dakika beklenmeli, bir kaç saat boyunca devam edilmeli) ve ilk 2 gece başınız yukarıda olacak şekilde uyumanız önerilmektedir

Absorbe olan (kendiliğinden eriyen) dikişlerin ağızda 2 hafta kadar kalmaları beklenir ve almaları gerekmemektedir. Eğer absorbe olmayan (erimeyen) dikiş var ise diş hekimi tarafından 5-7 gün sonra alınmalıdırlar. Her iki durumda da operasyon sonrasındaki ilk hafta dikiş olan bölgeyi fırçalamayınız.

Herhangi bir problem meydana gelirse ya da herhangi bir sorununuz olursa diş hekiminize konuşmaktan çekinmeyiniz.

İlk 24 saat için soğuk uygulaması tavsiye edilmektedir.

Dikişler 7 gün sonra alınmalıdır. Operasyon sonrası iki hafta boyunca günlük iki defa bir dakika boyunca gargara yapılması tavsiye edilmektedir.

İmplant ücreti ortalama maliyeti nedir?

Hiçbir hasta ya da kişiye özel diş implantı tedavileri birbirine benzemez, bu nedenle diş implantlarının randevuları, prosedürleri ve implant diş fiyatları kişiye göre değişir. Diğer diş tedavi seçeneklerinden farklı olarak, diş implantları dişleriniz ve ağızlarınız için özel olarak uyarlanmıştır – bu yüzden doğal görünürler.

Dental implantların maliyeti, diğer tedavi seçeneklerine göre çok daha iyi bir karşılaştırma eğilimi gösteriyor, çünkü bir diş implantı tedavisi diğer tedavilere göre daha uzun ömürlüdür, hatta ömürlüktür. Önemlisi tedavinizin uzun ömürlü olması ve iyi bir sonuç alınması için, implant tedaviniz için deneyimli, sertifikalı bir diş hekimini tercih etmelisiniz. Diğer diş tedavi seçenekleri daha düşük bir ön maliyete sahip gibi görünebilir, ancak bu masrafı tekrar tekrar ödemeye devam edeceksiniz ve neticede diş implantlarına kıyasla pahalı hale gelecek.

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, tek bir dişin yerini alacak bir diş implantının maliyeti $ 3.000 ila $ 4.500 aralığındadır. Bununla birlikte, mümkün olan en düşük masrafı elde etmenin püf noktası, güvenilir bir uzmana kontrol ettirmektir.

Diş implantları için son derece düşük fiyatlı reklamlar gördüğünüzde ne düşünüyorsunuz? Bu implant diş fiyatları nın gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir şey hakkında söylenenleri biliyorsunuzdur. Öyleyse anahtar, güvenebileceğiniz bir implant diş hekimine doğru soruları sormaktır:Bu fiyat, kemik takviyesi, yumuşak doku tedavisi, ekstraksiyon – gerekirse, abutment, kaplama ve geçici veya hemen yüklemeyi içeriyor mu? Kaplamanın neden imal edildiğini, implantın boyutunun ne olduğunu ve akla gelen diğer şeyleri sorun. Diş hekimlerinin, sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyacaktır. Bu nedenle İmplant uzmanı Diş Hekimi oluşturuldu, böylece ihtiyacınız olan cevapları elde edebilirsiniz ve uzmanı diş hekiminize şimdiki ve uzun vadede sizin için en güvenli ve en iyi tedaviyi planlamasında güvenin.

Buradaki kilit nokta, kimlik doğrulaması dır. Herhangi bir diş hekimi implant yapabilir, ancak sertifikalı bir Mustafa Günbaş diş hekimi, deneyimi belgelenmiş tecrübesiyle sizin için implant tedavisinin en doğru ve uzun ömürlü şekilde planlamasını yaparak, implant tedavisinin masraflarını hem anlık ve hem de uzun vadede maliyetinizi en düşük düzeye indirecek.

İlk görüşme ve değerlendirme sonrasında, uzmanınız size tahmini randevu ve maliyet dahil olmak üzere bir tedavi planı sunacaktır ve işlem sırasında herhangi bir değişiklik olup olmadığını bildirir.

Muayene olmadan implant diş fiyatları için bir ücret teklifi alırsanız, dikkatli olmalısınız. Herkese-tek-fiyat implant tedavisi doğru bir yaklaşım değildir. Nitelikli, tecrübeli bir implant diş hekimi uzmanının göründükten sonra sizin için kişiselleştirilmiş bir tedavi planı ile alacağınız implant tedavisi fiyatı böyle herkese-tek-fiyat yaklaşımına göre daha düşük bir maliyet verebilir.

Dişleriniz, gülümsemenizi, özgüveninizi, yeme, konuşma ve zevk aldığınız her şeyi doğrudan etkilediğinden, eksik dişleri tedavi etmek için daha iyi bir seçenek olmadığından diş implantları doğru bir yatırımdır. Şu an seçenekleri keşfetmek için size yakın bir Mustafa Günbaş hekimini bulun.

Diş implantları uzun vadeli bir yatırımdır. Kalifiye, tecrübeli bir implant uzmanı olduğundan emin olmak için doktorunuza “tarafından onaylanmış mısınız?” diye sorunuz.

İmplant diş ücreti neden bu kadar yüksektir?

implant diş ücreti

İlk görüşme son derece önemlidir .Tedavinin geri kalanı için planlamanın çoğu bu aşamada yapılacaktır. Diş hekimi de dişlerin sağlığını değerlendirecektir ve tedavinin önemli bir unsuru olan çene kemiğidir. İmplantlar başarısız olduğunda, genellikle planlama aşamasında kritik bir unsur kaçırılmıştır. Zaman kazanmak için, muhtemelen ilk danışmayı tedavinin ilk kısmıyla birleştirmeniz mümkün olacak. Bu ziyarette kesinlikle diagnostik görüntülemeye ihtiyacınız olacağının farkındasınız (muhtemelen panoramik bir röntgen filmi) .Bu, implant diş fiyatları için ek bir maliyetle getirebilir. Bu işlem için röntgen filmi kesinlikle gereklidir, ve onsuz implant yapacak bir profesyonele güvenmek istemeyebilirsiniz.

Diş implantlarının tedavisinde genellikle iki randevu vardır; implantları yerleştirmek için bir tane ve sonrasında yaklaşık 3 ila 6 aylık bir iyileşme süresinden sonra, abutment ve kaplama (diş) yapılıp takılması. Bazı diş hekimleri, “hemen yükleme” implantları kullanır; bu implantlar, İmplant yerleştirildikten hemen sonra yerleştirilen geçici diştir. Hâlâ bir kalıcı diş için 3 ile 6 ay sonrasında ikinci bir randevu gereklidir. Bazı durumlarda, ek randevu gerekebilir bu sırada kalıcı diş yerleştirildikten sonra implantın ayarlanması gerekir.

Ayrıca, uzman muayenesi için implant diş fiyatları kapsamında ödeme yapmanız gerekebilir. Diş implantları restorasyon kategorisine girer ve kendi diş hekimliği implantoloji uzmanlığına sahiptir. İmplant cerrahı , periodontolog, oral cerrah veya implantolojide ileri eğitimli bir diş hekimidir. Uzmanlık eğitimi gerekliliği, prosedürü gerçekleştirmek için sizden daha yüksek bir ücret talep edebilir.

Bazı doktorlar, prosedür sırasında hastanın genel anestezi uygulamasını, yani hasta tüm prosedür boyunca uykuda olmasını isteyebilir. Bu daha pahalıdır ve bir anestezi uzmanının tüm ameliyat için hazır bulunmasını gerektirir. Bazı doktorlar buna gerek duymaz ve lokal anestezik kullanarak prosedürü uygulanacaktır; hasta üzerinde çalıştıklarında uyuşukluk yaşıyor ancak uyanık ve bilinci yerindedir. Bazı hastalar çok gergin olabilir bu nedenle işlem öncesi endişenizi hafifletmek için bir sakinleştirici kullanılması gerekebilir.

Çok sayıda kemik dokusu kaybetmiş hastalarda kemik grefti gerekebilir. Kemik greftleri, implant yerleştirilmeden birkaç ay önce ayrı bir prosedürle uygulanır ve greftin normal kemiğe kaynaması için birkaç ay beklenmesi gerekir. Bu ilave prosedür, elbette ek maliyet anlamına gelecektir. Bu aynı zamanda prosedürün tek bir seferde gerçekleştirmeyeceği anlamına gelir, çünkü greft kemik içine büyümek için zaman alır ve dokuların iyileşmesi için süre gerekir.

Teknolojideki ilerlemeler sayesinde, implantların daha öncekinden daha az kemikle yapabilmesine rağmen, zayıf osseointegrasyon (implant kemik içine çok iyi kaynaşmadığı anlamına gelir), diş implantının başarısızlığının başlıca nedenlerinden biridir. Bu nedenle kemik grefti gerektiğinde atlanmaması gereken bir adımdır.Atlanması sonucunda oluşabilecek başarısızlık nedeniyle, muhtemelen implantın çıkarılması için ekstra bir maliyet ödemeniz gerekecek, bir kemik grefti ve daha sonra implant yeniden yerleştirilecek. Ayrıca, önemli periodontal hastalıklar (ağız dişeti veya diğer yumuşak dokularda hastalık) varsa, ameliyattan önce tamamen tedavi edilmeleri gerekecektir. Yurtdışında, periodontal tedavi, hastalığın ne kadar ileri olduğuna bağlı olarak, 54 USD’dan birkaç yüz dolara mal olabilir. Bu, aynı zamanda, etkilenen bölgeler iyileştikçe prosedürün gecikmesine neden olacaktır.

İmplant tedavisi fiyatına ne dahil edilmelidir?

Satın aldığınız implant üç parçadan oluşur: implantın kendisi, yapay diş ve abutment (dişi implanta bağlayan). Çoğu durumda, fiyat bir klinikte sadece kemiğe vidalanan implant bedeli olduğunu gösterir ve abutment ve yapay diş dahil değildir. Herşey dahil olmak üzere tüm işlem ve parçalar için fiyat istediğinizden emin olun cerrahi, anestezi, anestezi uzmanı ve cerrahide yer alan diğer ücretler dahil olarak.

SGK de diş implantı tedavisi olabilir miyim?

En çok sorulan soruların başında kuşkusuz bu gelmektedir.Devlet güvencem var implant tedavisi ücretimi karşılar mı? Sosyal Güvenlik Kurumu implant tedavisini kapsar mı? Birçok yanlış bilgi olması nedeniyle hastaların kafası karışmaktadır.Ne yazıkki devlet sağlık kuruluşlarında şu aşamada implant tedavisi masraflarını ve implant diş fiyatları nı karşılamamaktadır. Kaldı ki özel bir sağlık kuruluşuna başvurmanız durumunda bunun tamamını kendi cebinizden ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Bazı özel sağlık sigortaları, kişinin özel sağlık kurumundaki implant tedavisi ücretinin bir kısmını veya tamamını karşılayabilmektedir.Bunu ancak bağlı olduğunuz özel sağlık sigortasına arayarak kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İmplant Diş kimlere uygulanabilir?

İmplant diş tedavisinin başarısı, çene yapısına ve çene kemiğinin yeterliliğine bağlıdır. Yeterli kemik yoğunluğu bulunmayan hastalara yoğunluğun azca olduğu bölgelere yapay kemik tozu uygulaması yapılarak implant operasyonları gerçekleştrilmektedir.

İmplant diş tedavileri için üst yaş sınır bulunmamakla birlikte, 18 yaşını doldurmuş yani kemik gelişimini tamamlamış tüm hastalara implant diş tedavisi uygulanabilir.

Ayrıca test edilemeyen diyabet, gerilim, kan pıhtılaşma sorunu olan ve ileri derecede kalp rahatsızlığı olan kişilere implant diş operasyonları öncesi hekimlerinden izin almadan operasyonları gerçekleştirilememektedir.

implant diş tedavisinin avantajları

İmplant Diş tedavisinin avantajları nelerdir?

• İmplant diş uygulaması sonrası meydana getirilen protezler doğal dişe en yakın yapıyı oluştururlar.

• Geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlamaktadırlar.

• Diğer protezlere oranla daha güzel duyu görünüme haizdir.

• İmplant diş sayesinde diş eksikliği yandaki sağlam dişlere dokunmadan giderilebilmektedir.

• Total protezlerde tutuculuğun artmasını sağlar. Şöyle ki, özellikle alt çene total protezlerinin tutuculuğu oldukca azdır. Bu nedenle hastada yeterli kemik seviyesi olmasa bile, alt çeneye 2 implant yerleştirerek, tutuculuk artmaktadır.

İmplant Diş ömrü ne kadardır?

• İmplantların ömür boyu sorunsuz kaldığı gözlemlenmiştir. Ancak, implant diş ömrünün uzunluğunu etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine ne kadar önem verdiği gelir.

• Her gün minimum 2 defa protezlerinizi doğru bir biçimde fırçalamanız gerekmektedir. Etkili fırçalama teknikleri hakkındaki doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

• Diş aralarını ve implantınızın çevresinde biriken yiyecek artıklarını ortamdan uzaklaştırmak için ara yüz fırçası ya da diş ipi kullanmanızda fayda var.

• Ağız hijyeninin sağlanması için gargara veya ağız duşu kullanabilirsiniz.

Hızlı implant tedavisi nedir?

İmplant tedavisi, diş ekskikliklerinde sıkça başvurulan bir tedavi şekli olan kemik içerisine kökün yerini tutan vidanın yardımı ile eksikliğin giderilmesidir. Eski vida-implant sistemlerinde etrafında yeni oluşan çene kemiği yani çene kemiğinin implantla kaynaşması olarak da bilinine bir süreç gereklidir. Buna osteintegrasyon denmektedir. Diğer eski sistemlerden farklı olarak implantlarında buna gerek yoktur. Hızlı implant tedavisi ise bu kaynaşma gerekmeksizin yada beklenmeksizin çok kısa bir sürede geçici diş takılarak hemen implant – hızlı implant olarak adlandırılan tedavinin bitirilmesidir.

Hızlı implant diş tedavisinin süresi nedir?

Herkes en hızlı, en kaliteli ve en ucuz tedaviyi istemektedir. Ancak bu pratikte ne kadar mümkündür tartışılır.Mevcut piyasadaki implant sistemlerinde hemen yükleme implant ile diş takılarak neticelenmesi için belli başlı şartların oluşması gerekmektedir. Bunların en başında kemiğin kalitesi olarak adlandırdığımız genişliği-yüksekliği ve sertliği en belirgin faktördür. Diğer implantlardan farklı olarak implantlarında böyle bir gereksinim yoktur ve her kemik seviyesinde implant takılarak tedavi olabilirsiniz.

Eski implant sistemlerinde hızlı implant tedavisi ancak bu şartlar sağlandığında yapılabilir ve ilk sağlamlığı iyi olan bir implant üstüne diş takılması ile başarılı olabilir. Aksi gibi bir durumda hemen implant tedavisinin yani implant dişin sallanıp düşmesi – başarısız olması kaçınılmazdır. Ayrıca takılan dişin geçici olduğu yani implant ile kemiğin kaynaşması sonrası asıl dişinizin takılacağı bunun da en az 60-90 gün olduğu unutulmamalıdır. Oysaki implant ve sistemlerinde bu süre sadece 3 gündür ve direk kalıcı dişiniz takılmaktadır.

implant ne kadar güvenilir?

Hızlı implant eğer doğru bir şekilde deneyimli bir hekim tarafından yapılırsa son derece güvenilirdir. Ancak unutulmaması gereken şey eski implant sistemleri kullanılarak yerleştirilen vida implant tedavisi sonrası takılan hemen yükleme implant üstü diş geçicidir plastiktir ve kırılgandır. Diğer implantlardan farklı olarak implantlarında hemen kullanabileceğiniz kalıcı dişiniz takılmaktadır. Ayrıca implant, kemik ile gerekli oranda kaynaşmış olmadığı için (eski implant sistemlerinde bu üst çenede 90 gün alt çenede 60 gündür) bu gibi dişler aşırı yüklenmekten kaçınılmalıdır yoksa tedavi kesin bir şekilde başarısızlık ile sonuçlanacaktır. implantlarında klinikten çıkar çıkmaz kısıtlama olmaksızı hemen dişlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

hızlı implant tedavisi neden farklıdır?

implantları ve sistemleri, bugün mevcut en hızlı implant tedavisi olup en son teknolojiden yararlanarak tasarlanmıştır.Neden mi?

Bir ile üç gün içinde kalıcı, sürekli ve klinikten çıkar çıkmaz kullanabileceğiniz sabit diş sahibi olurusunuz.

Diş eti kesilmeden, kanamasız ve dikişe gerek olmakısızın implantlarınızı yerleştirilir.
Hızlı implant tedavisi dişleriniz, en son teknoloji ve kaliteli malzeme kullanılarak en hızlı şekilde yapılır.

İmplant tedavisi için kontraendike olan sistemik rahatsızlıklar ve kötü alışkanlıklar; diş eti hastalıkları, sigara kullanımı, şeker hastalıkları, ileri kemik erimesi dahil tedavi olup sabit ve kalıcı diş sahibi olabilirsiniz.

Eski dişlerinizin çekilmesi gerektiği durumlarda (dişleri çekip 2ay beklemeye gerek olmadan) hemen çekim sonrası implatlarınız yerleştirilir.

Kemik eksikliği nedeniyle implant tedavisi ne uygun olmadığını söylenen birçok hastayı tedavi ettik. Bu sorunun üstesinden gelmek için, implant yerleştirmenize olanak sağlamak için gerçek ya da sentetik kemik kullanılarak kemiğin yeniden oluşturulması için özel prosedürler bulunmaktadır, ancak implantlarında buna gerek kalmaksızın tedavi ediyoruz.

Hızlı implant tedavisinin aşamaları nelerdir?

Ön görüşme. İlk randevunuz endişelerinizi dikkatle dinleyeceğiz ve devam etmeden önce sormak istediğiniz tüm soruları cevaplayacağız. Eksik diş bölgesini değerlendirmek için diş hekimlerimizle bir görüşme şeklinde olacaktır. Tedavinizi planlamak için kaydınız yapılıp; röntgen filmleri, fotoğraflar ve diş kalıpları alacağız.

Hızlı implant tedavisi. Tedavi planında uzlaşı sağlandığında, sonraki adım implantların yerleştirilmesidir. Doktorunuz lokal anestezi yapacaktır. Bütün işlem dolgu yapmaktan çok farklı değildir ve genellikle 30 dakika sürer. Ameliyatın yapıldığı yerde diş etine kesi yapılmadığında, dikiş olmayacaktır. İmplant tedavisi yapılan bölgede diş etinde bir kesik olmadığından herhangi bir şişkinlik yaşamayacaksınız. Günlük işlerinize işlem sonrasında devam edebileceksiniz.

İyileşme Süresi. Eski tip implantlarda kemiğin implant tedavisinden sonra tamamen kaynaşması genellikle 3 ay sürer. implantlarında bu tarz bir süreye ihtiyaç yoktur. Özel tasarımı sayesinde hemen üstüne diş konup kullanmaya başlayabiliceksiniz.

İmplant kron yerleşimi. İmplantların yerleştirilmesini takiben hemen ağızda dişssiz bölgenin ve implantların bir kalıbı alınarak yapay kalıcı ve sabit dişleriniz yapılır.Bu süre eksik diş sayısına göre 1 ile 3 gün arasında değişiklik gösterir.

Kaybedilen her diş için bir implant mı gerekir?

Yeterli kemik varsa diş hekimlerinin tercihi her zaman kaybedilen her dişin yerine bir implant uygulanmasıdır. Ancak bazı durumlarda iki implant aralıklı yerleştirilip üzerine köprü protezi yapılabilir. Yerleştirilecek implantın sayısı ancak hekimin klinik ve radyografik muayenesinden sonra belirlenebilir.

Damak (hareketli) protez kullanan hastalarda implant tedavisinden yararlanabilir mi?

Günümüzde tamamen dişsiz ağıza sahip hastalar bile yeterli kemikleri varsa doğrudan, yoksa kemik oluşturma işlemi sonrası yapılacak implantlar sayesinde hareketli protezlerden kurtulabilirler. Özellikle dişsiz alt çenede takıp çıkarmalı bir protez kullanılması hasta için oldukça zordur çünkü, içeride sürekli oynayan bir dil dışarıda yanak ve dudak konuşma ve yemek yeme esnasında hastaya oldukça sıkıntı verirler. Alt çenede dil, dudak, yanak ve çiğneme hareketleri ile sabit duramayan ve sıklıkla vuruk yapan protez ile ilgili sorunlar, implant uygulamaları ile giderilebilir.

Ayrıca üst total protezlerin tutuculuğunu sağlayabilmek için yapılan damağı kapatan tasarımdan dolayı oluşan mide bulantısı gibi sorunlar da ortadan kaldırılmış olur. Bu durumda sabit ya da takıp çıkarılan implant destekli protezler yapılabilir. Her iki tip protezde de oynama ve bulantı şikayetleri ortadan kalkar.

İmplantların sağladığı yararlar nelerdir?

Kaybedilmiş dişin yerine implant ile yeni diş yapılması çevre dişlerin ve tüm çiğneme sisteminin sağlığı ve fonksiyonu için önemlidir. Doğal diş formunda, estetik ve çiğneme fonksiyonunu yerine getiren bir diş elde edilirken, çevredeki dişlerin kayıp diş boşluğuna kayması ve diğer dişlerdeki şekil bozuklukları da engellenmiş olur. Ayrıca diş çekimi sonrası oluşan boşlukta zamanla meydana gelen kemik kaybı implant yapıldığında engellenir.

İmplant işleminin köprü yapımı ile karşılaştırıldığında avantajı nedir ?

Tek diş eksikliği veya birden fazla diş eksiklikliğinin olduğu hastalarda klasik köprü yapımında kayıp boşluğun önündeki ve arkasındaki dişlerin kesilmesi, küçültülmesi ve madde kaybına neden olunması söz konusudur. Fakat implant uygulaması yapıldığında herhangi bir dişin kesilmesine gerek kalmadan eksik dişin önce kökünü taklit eden implant yerleştirilmekte daha sonra ise üst protezi (diş) yapılarak dişsizlik giderilmektedir.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?

İmplant uygulaması bazı istisnai durumlar haricinde herkese uygulanabilen başarılı bir tedavi şeklidir. İmplantın yerleştirilebileceği kalınlıkta, yükseklikte ve kalitede kemiği olan ve herkese ‘’sistemik sağlık durumu’’ değerlendirilerek implant yapılabilir.

Bir kişide yeterli kemik dokusu olması bazı etkenlere bağlıdır. Bazı kişilerde kalıtımsal olarak çok ince/kalın ya da az/çok kemik olabilir.

Bazı kişilerde ise diş ve dişeti iltahapları çevrelerindeki kemik dokusunun erimesine ve azalmasına sebep olurlar. Bu nedenle bir dişin çekimine karar verilmişse kemik kaybına neden olmamak için çekimin hemen yapılmasında fayda vardır.

Bizi Arayın