Konya Zirkonyum Kaplama

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Ücretleri

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Kaplama türleri arasında, son yıllarda belki de en popüler uygulamalardan biri haline gelen zirkonyum diş kaplama tedavileri, estetik açıdan da en başarılı sonuçları verir. Rengi ve dokusu itibarıyla doğal dişe yakın bir görünüm sergileyen zirkonyum kaplamalar, ışık geçirgenliği ve dayanıklılığıyla da ön plana çıkar.

Klasik diş restorasyonları için geçmiş yıllarda kullanılan porselenler, dayanıklık konusunda birtakım dezavantajlar sunabilir. Bu dezavantajların önüne geçebilmek için tasarlanan zirkonyum kaplamalar ise istenilen direnç seviyesine ulaşmıştır. Kaplamalar dayanıklı olmakla kalmayıp aynı zamanda ideal bir geçirgenlik de sağlarlar. Bu sebeple günümüzde, diş kaplamalarında büyük ölçüde zirkonyum materyali tercih edilmektedir. Kaplama tedavisinde kullanılması planlanan materyal ve tedavi sürecinde nihai karar, uzman hekimlere bırakılmalıdır.

Zirkonyum Kaplama

Diş yapılarındaki dayanıklılık, renklerdeki beyazlık ve hassasiyet gibi faktörler, zaman içerisinde değişebilmektedir. Bu değişim yaşa bağlı olacağı gibi beslenmedeki düzensizliklerden ya da bakımdaki eksikliklerden kaynaklanabilir. Alkol ve sigara tüketimi, fırçalamanın göz ardı edilmesi, kontrollere gidilmemesi gibi faktörler, dişler üzerinde negatif etki yaratır. Bunların sonucunda dişler, estetik bir müdahale gerektirir.

Estetik müdahaleler ile dişler eski sağlığına kavuşmakla kalmaz, görünüm itibarıyla da hastayı tatmin eder. Estetik bir görünüm hayat standartlarını da bir hayli etkiler. Zirkonyum kaplama da bu sebeplerden ötürü sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Zirkonyum materyali ile kaplanan diş hem sağlığına kavuşacak hem de görünümü ile doğal dişi aratmayacaktır. İstanbul Smile Center, zirkonyum kaplama tedavisi gerektiren durumlarda da sürecin tamamında, hastanın sağlığı için profesyonel bir süreç yürütür.

Zirkonyum Kaplama Kimlere Yapılır?

Zirkonyum kaplamalar teoride her yaş grubundan insana yapılabilir. Ancak çocukluk ve ergenlik dönemlerinde diş ve diş etleri, gelişimlerini henüz tamamlamaz. Bu nedenle zirkonyum kaplama yapmak için de gelişimin tamamlanması beklenmelidir. Bu da takriben 18 ya da 20 yaşa tekabül eder. Ergenlik dönemini atlatan her birey, dişlerindeki yapısal problemlerden ötürü zirkonyum kaplama için kliniğimize başvurabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2021

Zirkonyum diş kaplama fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte temel bir standarda oturtulmuştur. Diş tedavilerine ilişkin kullanılan teknolojinin yıldan yıla gelişmesi, fiyatların da her yıl güncellenmesine neden olmaktadır.

Zirkonyum Kaplamanın Faydaları

Diş kaplama teknolojileri arasında estetik çerçevede de en yeni ve en kesin çözümleri üreten zirkonyum diş kaplamanın birçok avantajından söz edilebilir. Zirkonyum kaplamaların diğer kaplama tedavilerine göre avantajlı kabul edildiği durumlar, aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Doğal dişlerin ışık geçirgenliklerine en yakın sonuçlar, zirkonyum kaplama ile alınır.
  • Özellikle tek bir dişe yapılan kaplamalar, dışarıdan bakıldığında dahi anlaşılamaz.
  • İşlem öncesi diğer kaplamalara göre daha az bir kesim işlemi gerektiren zirkonyum, rahat bir tedavi süreci sağlar.
  • Hastaların pek çoğu, metale karşı hassasiyet ya da alerji hissedebilir. Zirkonyum bir yarı metal olmasına karşın alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermemektedir.
  • Kırılganlığı az olan zirkonyum, uzun süre kullanıma uygundur. Zirkonyum kaplama ile dişleriniz, uzun yıllar boyunca sağlıklı yapısını koruyacaktır.
  • Sıcak ya da soğuk gıdalara yönelik bir hassasiyet oluşturmayan zirkonyum, günlük yaşantıda da doğal diş kadar uyumlu bir görünüm sergiler.
Bizi Arayın